AMASYA ŞEKER FABRİKASINDA 31 KİŞİ YOLSUZLUKTAN GÖZALTINA ALINDI

AMASYA Şeker Fabrikası’nda 12 milyon TL’lik yolsuzluk yapıldığı iddiasıyla fabrikanın genel müdürünün ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 31 kişi gözaltına alındı.

MALİ Suçları Araştırma Kurulu (MASAK) raporuna göre, Amasya’da Pancar Ekicileri Kooperatifi’ne bağlı Şeker Fabrikası’nda 12 milyon 255 bin 905 TL’lik yolsuzluk yapıldığının tespit edilmesi üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturmanın ardından operasyon kararı alındı. Amasya İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şubesi ekiplerince bu sabah düzenlenen operasyonda Kooperatif Başkanı, fabrika genel müdürü ve yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 31 kişi gözaltına alındı.

İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen şüphelilerin ’haksız kazanç, yolsuzluk, şeker fabrikasını ve kooperatifini yönetirken kendi menfaatlerini işleyişe uygun göstermek amacıyla A,B,C şeker kotalarının usulün dışına kullanımı, satılan şekerlerin sahte belgelerle bölgelere gitmiş gibi gösterilmek suretiyle sahtecilikle suçlanıyor.

GÖZALTI LİSTESİ KABARIK

Gözaltına alınanlar arasında Kooperatif-Şeker ve Pan-Et Eski Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Demir de bulunuyor. Bunun yanında Şeker Fabrikası Genel Müdür Yardımcısı Adnan Zennun’un da aralarında bulunduğu Amasya Şeker Fabrikası’ndaki bir çok yönetici de gözaltına alındı. Gözaltına alınan zamlıların emniyette işlemleri sürüyor.

Ayrıntılı bilgi ve kaynak:

amasya-seker-fabrikasi-yolsuzluk

Facebook Twitter Google+ Friend Feed linkedin